На Дніпропетровщині Закон про повну загальну середню освіту назвали дискримінацією російськомовних українців

24.01.2020 14: 09
переглядів
Геннадій Гуфмана прокоментував новий закон про повну загальну середню освіту.

«Українська мова повинна об'єднувати багатонаціональну і багатомовну України. Але угорськомовних або російськомовний українець не повинні здригатися від стуку в двері мовного наглядача, як здригалася колись радистка Кет в нацистській Німеччині », - так прокоментував керівник Дніпропетровської регіональної організації партії« Опозиційна платформа - За життя »Геннадій Гуфмана прийнятий новою владою закон про повну загальну середню освіті.

Нагадаємо, партія «Опозиційна платформа - За життя» вважає цей закон антиконституційним і вчора депутати від ОТЗЖ заблокували підписання закону «Про загальну середню освіту», зареєструвавши відповідну постанову в ВР. До тих пір, поки Рада не розгляне цю постанову, спікер не має права підписати закон і передати його на підпис президенту. Найближче пленарне засідання відбудеться 4 лютого.

Лідери партії заявили, що будуть оббивати скасування дискримінаційного закону, так як він прямо суперечить чотирьом статтям Конституції. Зокрема, в статті 24 основного закону країни, яка гарантує однакові стандарти всім без винятку громадянам України: «не може бути привілеїв чи обмежень за мовними та іншими ознаками».

Геннадій Гуфмана зазначив, що як раз за мовними ознаками даний закон встановлює в Україні три категорії «рівності», приводячи різні підходи в освіті на різних мовах.

Так, кримським татарам - єдиним! - дозволено навчатися з 1 по 11 клас рідною кримсько-татарською мовою, вивчаючи паралельно державну українську мову.

Українським румунам в старшій школі дозволено навчатися на румунській мові 40% навчального часу.

А ось російськомовним українцям дозволили отримувати знання на материнській мові всього 20% навчального часу.

«Виходить три категорії« рівності »- 100%, 40% і 20%. Всі рівні, але одні «рівніше» інших. Особливо сумно це виглядає зі зведенням Міносвіти, - вважає керівник партії «Опозиційна платформа - За життя» в Дніпропетровській області Геннадій Гуфмана. - За даними Міністерства у цьому навчальному році освіту кримськотатарською мовою в Україні отримує 53 дитини, на румунському - 16 тисяч, на російській - 281 тисяч школярів ».

Він зазначив, що рідний для людини мову - це материнська мова. Той, який дитина засвоює від матері, на якому думає і проявляє емоції.

«Пам'ятайте радистку Кет в серіалі« 17 миттєвостей весни ». Вона прекрасно володіла німецькою, але під час пологів «ой, мамо» закричала на рідному для неї російською. Але Кет народжувала на території ворожої держави, і за нею прийшли з гестапо, а ми і наші діти, незалежно від мови сімейного спілкування - повноцінні і рівноправні громадяни України і повинні бути рівноцінними », - впевнений Гуфмана.

Нагадаємо, якщо Президент підпише закон «Про повну загальну середню освіту», то партія «Опозиційна платформа - За життя» буде оскаржувати цей закон в Конституційному суді. Відповідну заяву зробив голова Політради партії Віктор Медведчук.

Джерело: Геннадій Гуфмана

Автор:


  • Олег
    2020-01-26 09:00:27 Відповісти

    Згоден з тим, що офіційні документи повинні бути українською мовою, а у всіх інших випадках все люди можуть говорити, спілкуватися своєю рідною мовою. Ще раз підкреслюю: тільки на офіційних документах і в офіційні інстанції.

  • Олександра
    2020-01-26 01:17:08 Відповісти

    Не можна віднімати у людей мову,.
    У Швейцарії 3 мови уживаються.
    Можна від кожного брати краще ... поетів ... знання
    Чому ж всі хочуть щось нав'язувати, забороняти !! ???

  • Анатолій
    2020-01-25 22:58:18 Відповісти

    Олена! Яке великодушність !!! Захоплююся! А я, по своїй простоті, зробив-б так: якщо вдома діти, або прийшов сусід - тільки «державна». Якщо немає, - дзвінок в СБУ і стаття. Ось тоді буде справжній порядок, нема чого «соплі жувати».

  • Едуард
    2020-01-25 22:00:31 Відповісти

    ееее

  • Едуард
    2020-01-25 21:58:56 Відповісти

    Який нахрен материнську мову, що за маячня ви несете ??????
    Ми живемо в Україні і всі повинні знати українську мову, вчиться в школі повинні на українському, в держ установах, магазинах і т. Д .... Зобов'язані говорити і вести всю документацію українською мовою, а вдома говорите на материнській або на батьківському та на якому хочете мовою !!!
    Поедте в Угорщину і скажіть там: Я Українець подавайте мені українську школу, українську лікарню або ще щось в цьому роді, так вас пошлють на модьярском і навіть слухати цей брєд не будет !!! Тому що вони цінують те що у них є, поважають свою країну, мову і вони розірвуть будь-якого якщо їм скажуть говорити або писати на іншій мові. І повірте я це знаю не з чуток, а тому що я працював і жив в цій країні.
    А в Росії спробуйте сказати що ви не розумієте російської мови .... Так вас випрут з країни це в кращому випадки.
    І також це стосується Польщі, Словаччини Чехії і т. Д
    Не потрібно писати цю маячню щодо майстер нського мови !!!!

  • Дмитро
    2020-01-25 21:41:24 Відповісти

    У паспорті немає графи національність, ми всі громадяни України!

  • Олена
    2020-01-25 21:06:39 Відповісти

    такі закони не обедіняют а разедіняют українців. Я згодна все українці повинні знати українську мову. І документи, закони на українському писати потрібно. Але на матерінсеом мовою треба той же грамотно писати

  • Ганна
    2020-01-25 21:05:42 Відповісти

    Державних має бути стільки, скільки потрібно для комфортного існування всіх громадян

  • Ганна
    2020-01-25 21:03:55 Відповісти

    Пора подумати про більшу кількість державних мов, як, наприклад, в Швейцаріі- 4+

  • Олена
    2020-01-25 20:32:05 Відповісти

    Так говорите вдома як хочете, але державна мова, не повинні, а зобов'язані знати, і вільно володіті украіінською мовою усі.

  • Валерій
    2020-01-25 18:00:57 Відповісти

    Прав на всі 100%

  • Володимир
    2020-01-25 15:52:52 Відповісти

    Все дуже правильно.

  • Софія
    2020-01-25 15:37:47 Відповісти

    Скільки можна нахиляти народ? Якщо російський розуміє українця і навпаки, то навіщо городити город? Кожен має право висловлюватися на материнською мовою. Державний та український. Але в Україні не тільки українці

    • Андрій
      2020-01-25 17:58:41 Відповісти

      В Україні живуть лише українці, громадяни України.

      • Viki
        2020-01-25 21:23:06 Відповісти

        Ага, ви Цигани, азербайджанцям і ще багатьом громадянам України це скажіте.Гражданін України і за національністю українець - дві великі разніци.Знать мову, абсолютно не означає на нього думати.

    • Євгенія
      2020-01-27 11:46:49 Відповісти

      Це точно!

  • Грей
    2020-01-25 15:02:39 Відповісти

    Цілком і повністю підтримую.