Посадовців міськради Дніпра підозрюють у схемі розтрати 15 млн грн на сміттєвому полігоні

Оголосили підозру комунальникам та підрядникам.

Яна Юхименко
Сміттєвий полігон поблизу Дніпра
Розтрату 15 млн грн викрили в Дніпрі. Фото від прокуратури

Правоохоронці викрили організовану групу, до якої, за даними слідства, входили посадовці міськради Дніпра та представники підконтрольного підприємства. Їх підозрюють у розтраті близько 15 млн грн бюджетних коштів під час обслуговування міського полігону твердих побутових відходів.

Серед підозрюваних — директор комунального підприємства, його заступник, головний бухгалтер, головний інженер, а також керівники приватної компанії, яка виконувала роботи за договором.

За версією слідства, ще у 2016 році КП Дніпровської міськради уклало договір із приватним товариством на експлуатацію та утримання полігону площею понад 130 гектарів — єдиного офіційного місця захоронення відходів у місті.

Підрядник мав виконувати роботи з ущільнення та розрівнювання сміття, пересипання ґрунтом, утримання доріг та іншу експлуатацію об’єкта. Однак, як встановили правоохоронці, значну частину цих робіт фактично виконувало саме комунальне підприємство.

Попри це, посадовці підписували акти виконаних робіт і забезпечували перерахування коштів приватній фірмі. У період з липня 2024 по січень 2026 року на рахунки компанії було безпідставно перераховано близько 15 млн грн.

Дії фігурантів кваліфіковано за статтями Кримінального кодексу щодо привласнення майна, організації злочинної схеми та службового підроблення.

Слідство триває. Усі фігуранти вважаються невинуватими, доки їхню вину не доведе суд.

Читайте також:

Підпишіться на наш Facebook або Telegram щоб бути завжди на зв’язку

facebook.com/novosti.dnepr.info
t.me/Dnepr_Info_New