Мешканців міста сусідство із річкою не лякало. Там, де не було складів та був більш пологий схил – люди будували будинки та жили просто біля Дніпра. Окрім користі того, що поряд завжди була вода, місцеві жителі також рибалили.
У 1934 році було ухвалено рішення про будівництво набережної. На березі річки хотіли облаштувати широкий бульвар для прогулянок, дорогу для автомобілів та звести десятки будівель.
Реалізувати задумане завадила Друга світова війна. Розпочати будівництво набережної вдалося лише наприкінці 1950-х років.
Берег «подовжили» за допомогою намиву піску, а під ним проклали колектор. Облаштування території почалося від центру міста, колишнього селища Мандриківка та просувалася до селища Лоцкаменка, де тепер знаходяться житлові масиви Перемога 4-6.
Якийсь час на набережній навіть були рейки, якими будівельники підвозили матеріали до місця роботи. До початку роботи над намиванням берега рейками курсував пасажирський потяг «Павлоська Затока-Мандриківка», але після завершення будівництва їх прибрали. Перші висотні будинки на набережній почали зводити на початку 1970-х.
фото: група “Історія в фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ”
Читайте також:
Автор:
Мати 18-річного В’ячеслава, якого підозрюють у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон…
У Дніпрі на вулиці Космічній Peugeout 206 збив 68-річного чоловіка та…
Сьогодні у Дніпрі помітили рідкісного отруйного павука.
Сьогодні у Дніпрі сталася серйозна ДТП.