Православного священника судили за антисемітські вислови в TikTok. Про це йдеться у вироці Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Підозрюваний – настоятель храму на честь Ікони Божої Матері “Призри на смирення” парафії Дніпродзержинської (Камʼянської) єпархії УПЦ у Дніпропетровській області. Його звинуватили у розпалюванні релігійної ворожнечі та антисемітизмі.
У матеріалах справи зазначається, що 19 квітня 2023 року настоятель у себе вдома з мобільного телефона зробив публікацію в соціальній мережі TikTok. Священник опублікував відео, де вжив ксенофобську лексику щодо євреїв (мовою оригіналу):
“Потому что ты крестьянин, а не жыд… Мы воздержимся от мяса не потому чтоб они были не чисты… как воздерживаются от них жыды”.
Такі висловлювання мають настрої неприязні, ворожнечі і огиди до євреїв, є образою за національною належністю, нівелюють культурні цінності єврейського суспільства, тобто містять ознаки приниження національної честі та гідності, йдеться у тексті вироку.
Під час суду обвинувачений просив затвердити угоду про визнання винуватості. Священнослужителю призначили покарання у вигляді 2 років позбавлення волі. Зважаючи на те, що підсудний має вісьмох дітей, шестеро з яких неповнолітні, та раніше не був судимий, остаточний вирок пом’якшили, замінивши роком умовно.
Мобільний телефон конфіскується у дохід держави.
Читайте також:
Автор:
На жаль, поки що дива не сталося і світло вимикатимуть…
Чечелівський район був заснований в Катеринославі у 1880-х роках. Вважається,…
Після скоєного злочину чоловік переховувався у закинутих будівлях.
Дніпряни скаржаться на відсутність комунікації з ДТЕК та ЦЕК щодо…