25 квітня мали голосувати за перейменування низки населених пунктів України, серед яких три великі міста Дніпропетровщини та ще понад 40 сіл. Це відбувається в рамках закону про дерусифікацію та деколонізацію. Однак нардепи поки що відклали ухвалення цього рішення.
Народний депутат України Роман Лозинський пояснив, чому парламент зняв з порядку денного голосування за перейменування населених пунктів. Про це Лозинський сказав у відеозверненні на своїй Facebook-сторінці.
Верховна Рада мала проголосувати за постанову про декомунізацію. У цій постанові було понад 300 населених пунктів, які досі на мапі виглядають, так ніби ми одна держава з московією. Южне, Южноукраїнськ, Павлоград, Ватутіне та багато інших. Ми з комітетом проробили роботу на основі рішень органів місцевого самоврядування, пропозицій Українського інституту національної пам’яті, національної комісії зі стандартів державної мови. Ніхто не брав зі стелі назви, вони опрацьовувались місяцями і підготувалась відповідна постанова. Але монобільшість виключила з порядку денного дану постанову. Постанова буде проголосована, ми продовжуємо працювати над нею”, – сказав Лозинський.
Нагадаємо, свої назви мали змінити три районні центри Дніпропетровщини – Павлоград, Синельникове, Новомосковськ. Також перейменувати повинні Першотравенськ та ще 40 селищ.
— місто Новомосковськ Новомосковського району на місто Самар, район відповідно – Самарський;
— місто Павлоград Павлоградського району на місто Матвіїв, район відповідно – Матвіївський;
— місто Синельникове Синельниківського району на місто Ріднопілля, – район – Ріднопільський;
— місто Першотравенськ Синельниківського району на місто Шахтарське.
Читайте також:
Автор:
У Дніпрі чергова хвиля відключень боржників.
У Дніпрі похолодає.
У Першу світову в Катеринославі виготовляли власний йод.
Підозрюваний у вбивстві Фаріон відповів на питання журналістів та заявив,…