На Дніпропетровщині житло для дитячого будинку сімейного типу купили з переплатою у 3 рази

На Синельниківщині викрили схему із завищеною закупівлею житла для ДБСТ.

Яна Юхименко
Оголошення підозри
Оголошення підозри. Фото від прокуратури

На Дніпропетровщині міському голові одного з міст Синельниківського району та начальниці служби у справах дітей повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем під час закупівлі житла для дитячого будинку сімейного типу.

Про це повідомили в прокуратурі.

За даними слідства, у 2025 році посадовці організували придбання будинку для родини, в якій виховуються дев’ятеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Житло придбали у працівниці тієї ж міської ради за кошти місцевого бюджету.

Правоохоронці стверджують, що вартість об’єкта була штучно завищена — приблизно утричі порівняно з ринковою. Загальна сума збитків для громади склала близько 5 млн грн.

Крім того, за версією слідства, будинок не відповідав вимогам щодо площі для проживання великої прийомної родини. Щоб приховати це, до схеми залучили інженера з технічної інвентаризації, який, як зазначається, вніс недостовірні дані до технічного паспорта та фактично «переписав» призначення приміщень.

Посадовцям інкримінують зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України).

Прокуратура також подала до суду клопотання про арешт майна підозрюваних для відшкодування завданих збитків. Окремо до суду скеровано обвинувальний акт щодо інженера БТІ, якого обвинувачують у підробці документів.

Слідство триває, правоохоронці встановлюють можливих інших учасників схеми.

Читайте також:

Підпишіться на наш Facebook або Telegram щоб бути завжди на зв’язку

facebook.com/novosti.dnepr.info
t.me/Dnepr_Info_New