Як взяти цікаве інтерв’ю у королеви?

Майстер-клас  став першим із серії тренінгів для медіа Дніпропетровщини. Навчання проходять на замовлення Дніпропетровської облдержадміністрації.

Яна Юхименко

«Сьогодні до Дніпра завітала королева. У вас є можливість провести ексклюзивне інтерв’ю з нею», – з цих слів почався майстер-клас «Мистецтво інтерв’ювання». Він проходив 19 листопада за участі журналістів та медіа-спеціалістів. Навчання організувала Дніпропетровська обласна держадміністрація.

Учасники майстер-класу грали ролі журналістів, підприємців, пенсіонерів, робітників та інших. Під час гри отримали можливість у змодельованому просторі покращити свої навички підготовки до інтерв’ю та дослідити увесь цикл створення медіапродуктів, подивитися на нього очима різних аудиторій, представників різних соціальних груп з різними інтересами та моделями поведінки. У цьому їм допомагали і ділилися методиками Андрій Кашпур, PhD, голова ReputationLab Ukraine та Дмитро Хопта, голова Центру громадянської освіти.

В інтенсивному форматі роботи журналісти мали пройти увесь цикл. Переконати прес-службу «королеви», що саме вони мають отримати можливість взяти інтерв’ю. Підготуватися та провести інтерв’ю, оперативно видати в «ефір» – презентувати іншим учасникам майстер-класу готовий медіапродукт та отримати від них відгуки.

«Методика моделювання дає можливість випробувати свої професійні навички. Але, найголовніше, подивитися на свою роботу очима різних аудиторій. Тобто краще зрозуміти, яку історію, кому та як ти маєш розповісти», – коментує Андрій Кашпур, який має досвід проведення кількох сотень інтерв’ю з різними людьми: від фермерів до відомих політиків та бізнесменів.

«По-справжньому цікаве інтерв’ю народжується тоді, коли це розмова двох людей, а не двох функцій. Ми всі постійно граємо ролі й за масками цих ролей зазвичай не видно людини. А кому цікава розмова двох функцій? Кому цікаві стандартні питання та стандартні відповіді? Людям цікаво дізнатися від інших щось людяне, корисне. І шлях до цього простий та складний водночас – щиро цікавитись своїм співрозмовником», – відкриває головну професійну таємницю Дмитро (Мітя) Хопта – людина, яка сама провела сотні інтерв’ю та підготувала до них інших.

«Майстер-клас пройшов на одному диханні. Цікава форма подачі дала можливість відчути себе в новій ролі. Моделювання ситуацій з реального життя змушує виходити з зони комфорту та розширювати кордони. Окрема подяка модераторам за нові знання та яскраві емоції», – ділиться враженнями Інна Хохрякова, учасниця майстур-класу.

Подпишитесь на наш Facebook или Telegram, чтобы быть всегда на связи

facebook.com/novosti.dnepr.info
t.me/Dnepr_Info_New