Російський слід: у «Вікіпедії» користувачі з Рф «переписали» історію про «дніпропетровських маніяків»
Днями виповнилось 15 років з моменту затримання банди так званих «дніпропетровських маніяків». Троє хлопців у 2007 році тероризували все місто, вбиваючи жінок та чоловіків і, як з’ясувалось потім, знімаючи свої звірства на відео.
За період з червня по липень у 2007 році у Дніпрі було вбито 22 людини. Всіх їх вбивали з особливою жорстокістю – били молотком по голові, а потім знущались. Своїм жертвам зловмисники розбивали обличчя до непізнаваності. Серед потерпілих найбільше було жінок, в тому числі й літнього віку, а також дітей.
В банді, що чинила звірства було три людини – Віктор Саєнко, Ігор Супрунюк та Олександр Ганжа. Всім їм було по 19 років.
Слідством було доведено, що від рук бандитів загинула 21 людина, та постраждало понад 50. Під час слідства виявилось, що Саєнко та Супрунюк вчиняли злочини та вбивали. Нині вони відбувають пожиттєвий термін ув’язнення. Причетність Ганжі була доведена тільки у двох епізодах розбою, він співпрацював зі слідством, давав покази і отримав 9 років, нині він на волі, має жінку та дитину.
Цікаво, що нині статтю про цю злочинну банду у Всесвітній енциклопедії «Вікіпедія» активно редагують. Українська версія статті "редакторів" не цікавить, а от з російську - активно доповнюють.
Перші такі правки з'явились у статті буквально за декілька днів до повномасштабного вторгнення рф в Україну. Пізніше десятки неідентифікованих користувачів почали дописувати до статті вигадану інформацію про те, що усі злочинці точно були фашистами, мали якісь татуювання, а потім нібито були відпущені на свободу і зараз живуть у Польщі.
При цьому горе-автор таких правок посилається на якісь власні джерела. Пізніше з новими "правками" через недостовірність цієї інформації почав боротися бот Вікіпедії.
Так, деякі правки він видаляє як неправдиві, зокрема, інформацію про те, що Супрунюк звільнений через масштабне військове вторгнення та нині знаходиться на території Польщі. Це не може бути правдою, адже згідно законодавства йому присуджене довічне ув’язнення. Він не може бути амністованим, а тільки помилуваним Президентом.
Прохання про помилування засуджений на довічно може подати тільки через 20 років після оголошення вироку. Суд по справі «дніпропетровських» маніяків оголосив вердикт у листопаді 2009 року, тобто таке прохання про помилування підсудний Супрунюк не зможе подати ще декілька років.
Ми не виправдовуємо злочинців, але вбачаємо в цих виправленнях «редагування» від сусідського народу, який нині окупував землі України. Рф прагне показати, що навіть злочинці в Україні, які діяли 15 років тому теж були «фашисти».
Читайте також: