Забутий «Динамо»: що раніше було на місці «Амфітеатру» та «Башт» у Дніпрі (ФОТО)
Нині найпізнаванішим стадіоном міста є «Дніпро-Арена». Раніше це був «Метеор». Але в нашому місті довгий час один з відомих стадіонів знаходився майже на березі річки, неподалік від парку.
Одним з перших у Дніпрі був побудований стадіон «Динамо». Зараз про нього пам’ятають та знають лише невелика частина мешканців міста. Будувати його почали на початку 1930-х років.
Майданчик, на якому розпочались будівельні роботи належав родині Струкових, одній з найстаріших у тогочасному Дніпрі, це був їх колишній сад.
Відкрили стадіон у 1933 році. Подивитись гру тут мали змогу майже 10 тис глядачів. На той час це був один з кращих стадіонів Дніпра. Тут було не лише футбольне поле, трибуни, а й волейбольний майданчик, тенісні корти, більярдна, магазин для вболівальників, роздягальні та буфет. Поруч був побудований ресторан.
Під час Другої світової війни від бомбардувань спортивна арена сильно постраждала, але його дуже швидко реконструювали.
Як розповідали футболісти, якщо гравець бив по м’ячу та в це час налітав сильній вітер, то «шкіряного» могло виносити за межі поля, інколи навіть він «пірнав» у воду річки.
Взимку на стадіоні облаштовували льодову арену, де могли покататись всі охочі.
На початку 1960-х років стадіон планували реконструювати, але вже будувався «Метеор», що був значно більшим за розмірами і всі ігри «перенесли» на нове поле. На «Динамо» ж проводили уроки з фізкультури для школярів та студентів найближчих навчальних закладів.
На початку 2000-х на території стадіону з’явився цілий комплекс нових домів, найвідоміші з яких «Башти», на місці однієї з трибун звели «Амфітеатр».
фото: блог Артема Костюка, група "История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск"
Читайте також: