Жорсткий контроль: як будуть карати за російську мову в школах

10.10.2019 12: 36
переглядів
З наступного року в Україні уроки будуть вести тільки державною мовою.

Жорсткий контроль: як будуть карати за російську мову в школах. новини України

З вересня 2020 року всі державні школи країни перейдуть на українську мову. Відповідний закон ухвалили ще в 2017-м, і наступний навчальний рік стане фінальною стадією процесу переходу.

Згідно Закону України «Про освіту», Навчання в школах країни має проводитися виключно державною мовою. Виняток - предмети, де вивчають мови і літературу інших країн. У зв'язку з цим на російській можна буде говорити тільки на уроках російської мови і літератури. На всіх інших уроках повинен використовуватись українська.

«Тести зовнішнього незалежного оцінювання, які зараховуються як державна підсумкова атестація і як вступні іспити до вищих навчальних закладів, проводяться державною мовою. Готувати дітей до іспиту треба саме на українському. Учитель повинен володіти їм, інакше він не має права працювати в державній школі », - зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Відзначається, що дані правила не стосуються приватних шкіл. Такі навчальні заклади як і раніше самі можуть вибирати мову навчання. У державних же школах тепер обов'язковий український. Захищати державна мова і стежити за виконанням правил буде мовної омбудсмен. Крім нього, відповідальність покладається і на адміністрації шкіл.

«Якщо ми бачимо, що десь це абсолютно чітка вимога не виконується, тобто батьки, які можуть звертатися до адміністрації школи, до органів управління освітою, в інші державні органи, які зобов'язані контролювати дотримання чинного законодавства», - сказав Сергій Горбачов.

Директорів шкіл, де викладачі порушать закон і будуть вести уроки російською, чекає покарання. Вони, як відповідальні особи, будуть отримувати догани. Якщо ситуація в школі не зміниться на краще, директор навіть може бути звільнений з посади.

Джерело: оглядач.

Якщо ви стали очевидцем важливих або цікавих подій, повідомляйте про них в телеграм-чаті новин Дніпра.

Читайте також:

Автор:


  • Тамара
    2019-10-11 23:47:23 Відповісти

    Создаётся впечатление, что на Украине нет никаких проблем, кроме языковых. Долбят и долбят одно и то же. Самая нищая страна Европы, из которой все бегут куда глаза глядят — устраивает геноцид тем, кто убежать уже не может. Останутся одни пенсионеры, которые спят и видят, как бы им выучить мову. Может, им за это дадут европейскую пенсию?

  • боцман
    2019-10-11 14:59:16 Відповісти

    Ехнутые на всю голову. Проще вас укропов и бендеров уничтожить, как вы уничтожаете великий и могучий русский язык. В хохлятской бычьей мове языки тех кто вас имел веками, все переверкано. Жиды у власти и скоро на идише заставят базарить. Народ, вы как были бараны на закланье так и остались.

    • Хутин Пуй
      2019-10-11 18:38:55 Відповісти

      ну вообще я на своем хохлятском хуе крутил твою мать и бабку шалаву

  • Олександр
    2019-10-11 13:24:49 Відповісти

    Насильницька українізація як форма расизму

  • Андрій
    2019-10-11 09:50:35 Відповісти

    Кріп такі кропу мені вас шкода

  • анал
    2019-10-11 09:15:01 Відповісти

    Здохну від СНІДу, аутисти, які проживаючи в Україні мають щось проти цього закону.

    • Ленін
      2019-10-11 11:36:35 Відповісти

      Чтоже ти п @ дор свій комент російською написав !!! Здохне сам патроч !!!

    • Ленін
      2019-10-11 11:44:26 Відповісти

      Ти патрочь саме те чому російською пишеш. ??? Саме здохне тварюка

  • Ніка
    2019-10-11 08:32:49 Відповісти

    Закінчиться все, як в старі добрі часи !!!!

  • Гість
    2019-10-11 07:06:52 Відповісти

    Так батьки будуть тільки вдячні за порушення цього моторошного закону

    • Hakim Ocho
      2019-10-11 09:13:17 Відповісти

      Аутисти, нормальний закон, ми живемо в Україні, а не в Рашке, якщо кому що не подобається - чемодан - вокзал - Рашка, всього доброго, дауни.

      • Тетяна
        2019-10-11 09:20:48 Відповісти

        А чому Ви пишете російською.

      • Юля
        2019-10-11 10:22:17 Відповісти

        На Державнi мовi пішiть

      • Ольга
        2019-10-11 10:44:27 Відповісти

        Ти чому російською мовою пишеш, пацріот хренов?

      • пишу еблану
        2019-10-11 12:42:12 Відповісти

        Чесно кажучи яка бл @ ть різниця чому у с @ ка школярів ніхто не запитав (хто то бл @ ть на нашеv 8 класів відучився, а потім бл @ ть бац і тут український під'їхав і нічого з цим не поробиш)

        • Хрень собачья
          2019-10-11 19:27:35 Відповісти

          Слава Богу, я в этом году выпускаюсь. Но наша школа это школа нац меншин, они не имеют права нас ущемлять

      • Андрій
        2019-10-11 17:04:58 Відповісти

        А ты кто по национальности? Судя по имени, явно не украинец. Та чего тогда жопу так рвать за язык)))

  • Кот Вася
    2019-10-11 06:22:10 Відповісти

    заборони заборонити

  • Стів
    2019-10-11 01:09:01 Відповісти

    Русня завоняло через поребрика. У всіх нормальних країнах світу в школах дітей вчать державною мовою. Пора б уже звикнути. А той, хто за 18 років незалежності не вивчив мову, відверто кажучи або ідіот, або живе зараз під санкціями Л-ДНР.

    • Тетяна
      2019-10-11 09:20:13 Відповісти

      А чому Ви пишете російською.

  • Теж саме
    2019-10-11 00:02:31 Відповісти

    С * ки

  • Кіра
    2019-10-10 23:10:55 Відповісти

    Дебіли прийняли в 17 році, так нехай зараз цей кошмар скасують.

  • Сепар
    2019-10-10 22:07:41 Відповісти

    Кріп ви реально дебіли ...

  • Оксана
    2019-10-10 21:10:41 Відповісти

    Та не пішли б ви на хрін, панове і російською

  • просто чол
    2019-10-10 19:44:02 Відповісти

    Ідіотизм якийсь

  • Анонім
    2019-10-10 18:05:03 Відповісти

    Таке враження, що в Раді більше зайнятися нічим, виродки

  • Шерлок
    2019-10-10 17:18:04 Відповісти

    Дибілізм в моді завжди

  • житель
    2019-10-10 13:58:35 Відповісти

    Ви там взагалі все рушили головою на прийнятті своїх законів ...

  • чоловічок
    2019-10-10 12:48:04 Відповісти

    маразм міцнішав!