Днепр Инфо

Чи потрібно розвивати сферу плавання на Дніпропетровщині ?


Шановний Олександр Володимирович, для чого потрібно розвивати сферу плавання Дніпропетровщини?

 

 

Нажаль в Дніпропетровській області, як і в цілому в України спостерігаються негативні тенденції. Щорічно у країні гине вище ніж 2500 людей, більш ніж 10 відсотків з них — діти. Ситуація  з плавальними басейнами у нашому регіоні така: з 52 басейнів 20 не працює, 10 працює сезонно, решта працює, але не відповідають елементарним санітарним нормам та нормам безпеки. Такий стан є незадовільним, але ці показники вищі ніж в цілому по Україні. Плавання є не тільки одним з найбільш медалеємким олімпійським видом спорту, але й оздоровчим, виховним та економічним механізмом впливу на суспільство. Тому навіть в сучасних умовах кризи ми маємо памятати, що будуємо суспільство, де завтра житимуть наші діти і від нас залежить як і в яких умовах вони зростатимуть у майбутньому. На цей час басейни регіону належать різним власникам, як державним, так і приватним, та від їх бажань залежить майбутнє плавальних баз. Потрібно розробити такі механізми функціонування та економічні моделі управління плавальними комплексами, коли Їм буде забезпечене ефективне профільне використання не залежно від форми власності.

 

 

Хто ініціював розробку Програми розвитку плавання у Дніпропетровській області 2009-2012?

 

 

З ініціативою розробки регіональної програми виступила Федерація плавання Дніпропетровської області. Цю ініціативу підтримала Дніпропетровська обласна рада. Концепція програми була сформована за допомогою наукових розробок та результатів досліджень, котрі були представлені на міжнародній науково-практичній конференції «Україна — плавання 2020», яка проходила у травні 2008 року на базі олімпійської та паралімпійскої підготовки Палацу водних видів спорту «Метеор» . Досвід реалізації програми у нашому регіоні буде використовуватися при розробці національної програми розвитку спортивних споруд.

 

 

Розкажіть з чого складається обласна програма розвитку плавання.

 

 

Реалізація програми здійснюється за трьома напрямками: створення системи забезпечення економічної ефективності плавальних комплексів, будівництво нових плавальних басейнів і реконструкція існуючих, та розвиток спортивного плавання. Рішенням обласної ради створене комунальне підприємство «Центр спортивних ініціатив», яке взяло відповідальність щодо комплексної реалізації програми та буде підзвітне обласній раді. Згідно міжнародного досвіду  плавальний басейн може бути самоокупною одиницею, але якщо держава створюватиме необхідні умови для цього. Прикладом є програма навчання плаванню школярів Дніпропетровська, згідно якої у цьому навчальному році чотири тисячі школярів міста безкоштовно отримають життєво необхідні навички, а спортивні бази додаткові кошти для утримання споруд. Досвід навчання плаванню ми плануємо використати на обласному рівні і навчити плаванню у 2009 році 10.000 учнів регіону. Також будуть розроблені науково-методичні матеріали та  організовано підвищення кваліфікації керівників спортивних баз регіону. Для залучення сучасного світового досвіду будівництва буде проведена міжнародна науково-практична конференція.

 

 

Які результати Ви очікуєте при реалізації програми?

 

 

Реалізація програми дозволить отримати такі результати: створити самоокупну індустрію, не потребуючу постійних дотацій з державних бюджетів, створити нові робочі місця, зменшити кількість трагічних випадків на воді, сприяти укріпленню здоровя та профілактиці захворювань усіх верств населення.

 

 

На мій погляд, створення «Центру спортивних ініціатив»  може стати конкретним прикладом співпраці органів місцевого самоврядування, громадських організацій та науковців з метою розвитку українського суспільства.

 

 

ДнепрИнфо

 

 

Русский