Літературно-мистецька виставка «Трьомсин Богатир»

image
  • Описание

    В межах традиційного весняного Свята Івана Манжури та музейної мистецької програми «Казки Придніпров’я» 11 травня 2016 року о 16. 00 в музеї «Літературне Придніпров’я» на пошану українського поета, фольклориста, казкаря І.І. Манжури та до 160-річчя від дня народження українського письменника, поета, перекладача, вченого, казкаря І.Я. Франка відкривається літературно-мистецька виставка «Трьомсин Богатир».

    У травні в продовження Великодніх Свят та на час літніх шкільних канікул простір музею «Літературне Придніпров’я» перетвориться у казковий вернісаж, а сам музей – у казковий будинок-галерею. На цей час тут зберуться герої літературних казок Івана Манжури, а зустрічатиме гостей непереможний лицар з дивним і для декого досі нечуваним ім’ям Трьомсин Богатир – герой з однойменної поеми-казки талановитого казкаря Придніпров’я.
    Завдяки творчій уяві численних прихильників жанру казки і улюбленців Трьомсина Богатиря – учасників літературно-мистецької виставки «Трьомсин Богатир» – вихованців дитячих художніх та мистецьких шкіл Дніпропетровська, Дніпропетровської області (Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Петриківки, Новомосковська), України (Запоріжжя, Кременчуга, Херсону, Рівного) у казковій мозаїці їх образотворчих (живописних, графічних, скульптурних) та декоративно-ужиткових робіт оживе сюжет героїчно-фантастичної казки, який перенесе нас в добу запорозького козацтва та лицарської міфології.

    Новий герой сучасної молоді біля 130 років живе в Слові та Мистецтві. Написана 1886 р. у Катеринославі, казка була заборонена цензурою через запорозьку тематику і за життя автора не друкувалася. А насправді він дуже-дуже давнього українського роду Трьомсиненків, який бере свій початок із степової цивілізації – від козацької доби. Ім’я Трьомсин походить з незапам’ятних часів – герой має силу трьох батьків, лицарів-козаків, та силу трьох сонць. Відтоді й донині охороняє він рідну землю і кожного із нас від усіляких ворогів. Бо то така місія у богатирів світу – охороняти.

    Трьомсин Богатир – культурний запит нової генерації юних українців, виклик часу, культурний маркер ідентичності українців, духовний маркер кожного із нас. Діти читають, малюють і мріють про пам’ятник улюбленому герою, який може стати візитівкою літературного Дніпропетровська. Від класичної літератури до класичної скульптури – один крок: ідея пам’ятника лицарю-богатирю вже живе, пульсує у мріях та мистецьких творах дітей.
    Виставка створена на основі фондових колекцій Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького із залученням мистецьких робіт кращих художників-ілюстраторів твору за 100 років з дня першодруку (Івана Стеценка, академіка Олександра Лопухова, іконописця Володимира Єрмакова, книжкового графіка Сергія Алієва-Ковики), побудована за принципом колекції дитячих художніх творів до казки.

    Урочисте відкриття розпочнеться прем’єрним показом вистави за поемою-казкою І. Манжури «Трьомсин Богатир» у виконанні театрального колективу міського ліцею інформаційних технологій.
    Для бажаючих ознайомитися з твором на сайті Дніпропетровського національного історичного музею розміщенна електронна бібліотека «Казки Придніпров’я».

    Автор проекту – Наталія Василенко.

    Адреса музею «Літературне Придніпров’я»: пр. Дмитра Яворницького, 64.
    Телефон для довідок: 778-01-00.

    Новости Днепра про Літературно-мистецька виставка «Трьомсин Богатир»Русский

      Добавить комментарий

        Наверх