«Дивовижний світ театру»

image
  • Описание

    Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького зберігає у своїх фондах значну театральну колекцію, яка нараховує більше 1000 одиниць (документи, фотодокументи та книги, афіші, програми вистав, негативи і фотографії акторів та сцен із вистав). В зв’язку з нагодою створення театральної виставки додатково було проведено комплектування фондової колекції по темі: «Театри: минуле і сучасне». Було зібрано ще 396 предметів, що поповнять музейну колекцію. Це, по-перше, велика колекція театральних костюмів до вистав усіх дніпропетровських театрів, театральні декорації, особисті нагороди артистів, кольорові фотографії вистав та театральних подій, театральні ляльки, призи фестивалів та нагороди. Така значна кількість документів та матеріалів, які яскраво ілюструють розвиток театрального життя міста Дніпра, дала змогу створити виставку під назвою: «Дивовижний світ театру».

    28 березня 2017 року на честь театрального свята Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. І. Яворницького урочисто відкриває виставку «Дивовижний світ театру», яка буде демонструватися до 1 липня 2017 р. Відвідувачі будуть мати змогу познайомитися з діяльністю акторів семи театрів міста.

    Дніпропетровський академічний театр опери та балету відкрито у 1974 р. в спеціально побудованому для нього приміщенні. Сьогодні це академічний театр. У творчому доробку театру опери та балету велика кількість постановок: опери Чайковського, Мусоргського, Рахманінова, Моцарта, Верді, Пуччіні, Бізе та багатьох інших. В історію Дніпропетровського театру опери та балету увійшли видатні театральні діячі: Литвиненко М.Г. Ареф’єв А.В., Чайка Ю.В. Варивода П.С., Воскресенська Л.В., Кіосе В.В., Нонна Суржина, Леонора Еллінська, Микола Український, Микола Полуденний.

    Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка засновано у 1918 році як перший професійний театр України, який отримав статус державного. Після проголошення незалежності України у 1990-х роках у репертуарі з’являються п’єси із відродженням самосвідомості нашого народу, його духовності. Театр отримує нагороди на різноманітних театральних фестивалях і конкурсах, таких як: «Мельпомена Таврії» (м. Херсон), «Січеславна» (м. Дніпро), «Данапріс» (м. Запоріжжя), «Лесині джерела» ( м. Новоград-Волинський) та інші.

    Історія Дніпропетровського академічного театру драми і комедії почалася з 1927 року. В афіші театру основне місце в різні роки належало творам сучасних та зарубіжних майстрів. Значну частину репертуару театру складали п’єси класичних авторів та драматургія зарубіжних авторів. Вистави театру поповнили скарбницю театрального мистецтва України, прізвища відомих артистів занесені в «Енциклопедію сучасної України». В 2003 році театру присвоєно звання «Академічний».

    Дніпропетровський театр одного актора «Крик» – оригінальний театр, що знаходиться у Дніпропетровську; це єдиний в Україні (і в Європі) театр, в якому актор є і режисером вистав, і сценаристом, і сценографом, і художником, і музичним редактором, і гримером, і костюмером в одній особі — це засновник театру народний артист України Мельник Михайло Васильович. У 1994 році Мельнику М.В. присвоєно звання «Заслуженого артиста України». А в 1996 році він став першим лауреатом Міжнародної премії ім. Леся Курбаса, а також лауреатом і володарем Гран-прі театрального фестивалю «Січеславна – 1996». У 2005 році артист став володарем «Срібного Витязя» на 3-му Міжнародному театральному фестивалі «Золотий Витязь». Спектакль «Гріх» за мотивами творів Михайла Коцюбинського удостоєний Національної премії ім. Т.Г. Шевченка за 2007 рік.

    Дніпропетровський молодіжний театр — студія «Віримо!» був відкритий 16 вересня 1991 року. На першу репетицію прийшло десять дівчат. Починався театр як драмгурток Палацу школярів. Перший спектакль Дніпропетровського молодіжного театру-студії «Віримо!» «Дім Бернарди Альби» (Ф.Г. Лорка) відбувся в березні 1992 року. Назва молодіжної театру — студії «Віримо!» з’явилося не відразу, а десь через півроку. Слово «Віримо» — внутрішній статут театру. Знак оклику – це символ переважаючого оптимізму в виставах. Головна ідея театру, яка закладена у назву – це віра, надія, що людина все-таки залишиться людиною і переможе в ній духовний, людський початок. У 1998 році Дніпропетровський театр-студія «Віримо!» вперше брав участь і отримав Гран-прі регіонального фестивалю «Січеславна» за виставу «Шантеклер». У березні 2003 року з аматорського театр став професійним. У квітні 2003-го року спектаклем «Прибуткове місце» був відкритий Дніпропетровський міський молодіжний театр-студія «Віримо!» Ініціатор створення та художній керівник театру «Віримо!» — Володимир Євгенович Петренко.

    Дніпровський міський театр ляльок у Дніпрі — один з наймолодших лялькових театрів України. Директор театру — Валентин Фетисов, головний режисер — Михайло Овсянников, головний художник — Віктор Нікітін. Дніпропетровський міський театр ляльок утворився 1 серпня 2001 року з невеликого творчого об’єднання акторів колишнього театру ляльок на вул. Московській. У теперішній час (кінець 2000-х) — це повноцінний стаціонарний репертуарний міський театр ляльок зі своєю сталою трупою та власною сценою. Репертуар Дніпропетровського міського театру ляльок різнорідний — народні та літературні казки, класика і сучасна література. Окреме місце посідають спектаклі за авторськими п’єсами, найчастіше заснованими на відомих літературних творах. Всі вистави розраховані для дітей, але є постановка — «Трихгрошова опера» — для дорослої аудиторії.

    Дніпровський академічний обласний український молодіжний театр понад 40 років виконує важливі функції формування художнього смаку та підготовки школярів середнього та старшого шкільного віку до зустрічі зі справжнім, дорослим драматичним мистецтвом. У колективі Молодіжного театру досвід провідних майстрів сцени і заслужених артистів України вдало доповнюється запалом і незвичайними ідеями талановитої молоді, яка приходить працювати в театр після навчання в Дніпропетровському театральному училищі.

    Виставка створена колективом відділу історії сучасності ДНІМ: зав.відділом Шейміна Надія; старші наукові співробітники – Чирич Людмила, Якимова Ірина та Рангно Юлія.

     

    Новости Днепра про «Дивовижний світ театру»Русский

      Добавить комментарий

        Наверх