Будь-які збіги з реальністю випадкові

image
 • Описание

  Артсвіт представляє новий виставковий проект «Будь-які збіги з реальністю випадкові» мисткині, лауреата легендарного харківського фестивалю NonStopMedia Ольги Федорової. Виставка є продовженням дослідження яке художниця представила у 2016 році в рамках фестивалю в Муніципальній галереї

  Відкриття 31 березня о 19:00. Виставка триватиме до 13 травня. 

  Хромакей або «зелений екран» – це суцільний фон, який використовують у кінематографі і, за допомогою технологій, «домальовують» на ньому нову реальність. Коли ми дивимося фільми, то все ще сподіваємося, що чудові краєвиди існують насправді, а вогонь від вибухів і пожеж по-справжньому обпалює. Часто, здогадуючись про використання хромакея, ми відчуваємо себе обдуреними. Викликає обурення навіть не те, що запропоновані картинки нереальні, а те, наскільки сильно симуляція намагається переконати нас у власній реальності.Художниця пропонує глядачеві три кроки у напрямку до ірреальності, занурення в простір тотальної невизначеності.

  На першому етапі, Ольга монтує фотографії, які багато в чому визначають те, як ми уявляємо собі історію, і таким чином піддає сумніву нашу, часто беззастережну, довіру до документа.

  У другій частині, вона йде ще далі, деконструюючи повсякденність. Колажі відображають глибокий ступінь розгубленості, що супроводжує сучасну людину в світі, який існує на стику реальності і “спецефектів”: мас-медіа, реклами і пропаганди. І якщо хромакей в кіноіндустрії – це певна форма обману, що ми його все одно приймаємо, то в повсякденному житті, ми за власним бажанням конструюємо реальність, щось ігноруючи, щось замінюючи уявними світами.

  І третій крок, який глядач робить разом із художницею, – це інсталяція, всередині якої кожен може сам домислити і сконструювати світ навколо.

  Але, що дає нам розпач, який виникає від хиткості та неоднозначності історії і сучасності? Можливо, простір для пошуку орієнтирів. Для художниці деконструкція історичних фотографій – це спроба зірвати ауру величі із зображень війни та насильства. Завдання проекту, на думку Ольги Федорової, піддати критиці саму можливість подій, що відбулися, за допомогою абсурду, викликати у глядача обурення через те, що подібні події були дозволені і дозволяються тепер, а також — переосмислити навколишню реальність і власне існування в ній.

  Артсвіт, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а. Тел. 0957993535

  http://artsvit.dp.ua/shows/bud-yak-zbgi-z-realnstyu-vipadkov-olga-fedorova/ 

  Добавить комментарий

  Наверх