Партія «Відродження» вимагає від Кабміну втрутитися в ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування

03.08.2017 12:03
просмотров
З 1 липня Кабінет міністрів України остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування.

Йдеться про такі продукти як: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, свинина, яловичина, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, дитяче харчування, курячі яйця, соняшникова і вершкове масло, сметана, сир, молоко. Раніше торгова надбавка на ці соціально значимі товари не могла перевищувати 15%. З 1 липня це обмеження, як і держконтроль, остаточно скасували, і ціни на продукти моментально поповзли вгору.

19905274_324290248025507_6031197233307962779_nПерехід до конкурентних механізмів ціноутворення, який обіцяли в КМУ, може стати черговим випробуванням для населення. Мільйони громадян будуть змушені економити ще й на їжі. При цьому постраждають соціально-незахищені українці, насамперед, – пенсіонери, які і є основними споживачами соціальних товарів. Тому я, Крівель Віктор Антонович, голова ВО «Велика нація» (http://velykanatsiya.com.ua/) повністю підтримую вимоги народних депутатів партії «Відродження». Зокрема вимогу перегляду споживчого кошику, а відповідно – і розміру прожиткового мінімуму та відкриття соціальних магазинів для найбільш незахищених верств населення.

Ціни на продукти харчування поповзли вгору, в той же час Кабмін – не діє. Сьогодні в Україні не можна повністю відмовлятися від державного регулювання цін на продукти харчування. Як мінімум, до того моменту, поки пенсії і соціальні стандарти в Україні не будуть підвищені у відповідності до рівня реального прожиткового мінімуму. Або ж передбачені інші механізми держконтролю за цінами. Наші пенсіонери, малозабезпечені просто не переживуть різкого стрибка цін на продукти. Тому відпускати ситуацію у вільне плавання – не можна.

У зв’язку з ситуацією на ринку продуктів харчування, повністю підтримую необхідне звернення партії «Відродження»  до Антимонопольного комітету України з вимогою провести перевірку обґрунтованості підвищення цін на продукти. Адже вже сьогодні торговельні мережі, як і деякі виробники продуктів, готують громадську думку під майбутнє подорожчання. Скасування державного контролю за цінами повністю розв’язує їм руки, адже торгової надбавки у 15% для соціально значущих товарів вже не буде. Так, в Асоціації торгових мереж України прогнозують перше значне підвищення цін на продукти в супермаркетах у вересні 2017-го. І навіть називають конкретні межі прийдешнього подорожчання – за їхніми очікуваннями до кінця року ціни можуть збільшитися ще на 20%.

На 2017 рік встановлено прожитковий мінімум для працездатної людини на рівні 1 544 грн., який просто не буде відповідати реаліям з урахуванням зростання цін на продукти харчування, викликаного скасуванням держрегулювання.

Кабмін зобов’язаний втрутитись в цю ситуацію, оскільки вона може мати дуже серйозні не тільки соціальні, але і економічні наслідки.

Читайте нас на https://www.facebook.com/VictorKrivel/?ref=ts&fref=ts та https://www.facebook.com/velykanatsiyadnipro/?fref=ts

Главные новости Днепра в Telegram
 • piligrim
  2017-08-02 19:09:24 Ответить

  В Украине растут зарплаты - Минсоцполитики.... Увы, по мнению экономистов, нам не стоит надеяться ни на снижение цен, ни на рост зарплат до уровня европейских до тех пор, пока в Украине не произойдет "техническая революция"...._____________ Другими словами НИКОГДА не будет европейской зарплаты и тех же цен и ценностей!!! это может случиться лишь только тогда, когда истребят всех воров!

  Да(0)Нет(0)
 • мое
  2017-07-30 17:29:45 Ответить

  На фото питтарок-рукожопый...пусть и дальше очком и ртом на жизнь зарабатывает

  Да(0)Нет(1)

Добавить комментарий

Последние новости

Александр Абраменко, как минимум до женской биатлонной эстафеты, остается единственным светлым пятном сборной Украины на Олимпийских играх.

Вчера 21:39
18
просмотров

Неопознанный мужчина находится в больнице в неконтактном состоянии.

Вчера 21:15
237
просмотров

Сопредседатель фракции Оппозиционного Блока в парламенте Александр Вилкул прокомментировал информацию о вероятности проведения в Украине досрочных выборов, которая обсуждается в СМИ.

Вчера 21:00
15
просмотров

С сегодняшнего дня в тестовом режиме по городу будет курсировать автобус под номером 125.

Вчера 20:40
136
просмотров

В Днепре проходит расследование по факту буллинга пятиклассника.

Вчера 20:00
48
просмотров

А точнее содержимым авто – автомагнитолой.

Вчера 19:20
150
просмотров

Эта программа появилась в магазине приложений Google Play в День всех влюбленных, 14-го февраля.

Вчера 18:40
122
просмотров

В Днепре откроется выставка «5 лучших автомобилей XX столетия».

Вчера 17:39
587
просмотров

В каждой громаде Днепропетровщины откроют инклюзивно-ресурсные центры. Такое решение сегодня в облгосадминистрации скрепили Меморандумом между ДнепрОГА и местными громадами, сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

Вчера 17:02
29
просмотров

Жизнь в фотографиях. В первом в Украине Музее АТО открылась фотовыставка «Амина: жизнь», посвященная памяти патриотки, борца за свободу Украины и просто героической женщины Амины Окуевой. Посмотреть экспозицию можно до 5 марта, сообщил председатель ДнепрОГА Валентин Резниченко.

Вчера 16:54
47
просмотров

АКЦИИ КОМПАНИЙ

 • Акция!

  Открыта запись на слим йогу!

 • Акция!

  Профилактика кофемашины всего 199 грн!

 • Акция!

  Кофе по выгодным ценам! Акция Ambassador Crema 1 кг + Totti Cafe Piu Grande 1кг

 • -50%

  ОСТАННІЙ РОЗПРОДАЖ в VITTO ROSSI!

Наверх