Партія «Відродження» вимагає від Кабміну втрутитися в ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування

03.08.2017 12:03
просмотров
З 1 липня Кабінет міністрів України остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування.

Йдеться про такі продукти як: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, свинина, яловичина, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, дитяче харчування, курячі яйця, соняшникова і вершкове масло, сметана, сир, молоко. Раніше торгова надбавка на ці соціально значимі товари не могла перевищувати 15%. З 1 липня це обмеження, як і держконтроль, остаточно скасували, і ціни на продукти моментально поповзли вгору.

19905274_324290248025507_6031197233307962779_nПерехід до конкурентних механізмів ціноутворення, який обіцяли в КМУ, може стати черговим випробуванням для населення. Мільйони громадян будуть змушені економити ще й на їжі. При цьому постраждають соціально-незахищені українці, насамперед, – пенсіонери, які і є основними споживачами соціальних товарів. Тому я, Крівель Віктор Антонович, голова ВО «Велика нація» (http://velykanatsiya.com.ua/) повністю підтримую вимоги народних депутатів партії «Відродження». Зокрема вимогу перегляду споживчого кошику, а відповідно – і розміру прожиткового мінімуму та відкриття соціальних магазинів для найбільш незахищених верств населення.

Ціни на продукти харчування поповзли вгору, в той же час Кабмін – не діє. Сьогодні в Україні не можна повністю відмовлятися від державного регулювання цін на продукти харчування. Як мінімум, до того моменту, поки пенсії і соціальні стандарти в Україні не будуть підвищені у відповідності до рівня реального прожиткового мінімуму. Або ж передбачені інші механізми держконтролю за цінами. Наші пенсіонери, малозабезпечені просто не переживуть різкого стрибка цін на продукти. Тому відпускати ситуацію у вільне плавання – не можна.

У зв’язку з ситуацією на ринку продуктів харчування, повністю підтримую необхідне звернення партії «Відродження»  до Антимонопольного комітету України з вимогою провести перевірку обґрунтованості підвищення цін на продукти. Адже вже сьогодні торговельні мережі, як і деякі виробники продуктів, готують громадську думку під майбутнє подорожчання. Скасування державного контролю за цінами повністю розв’язує їм руки, адже торгової надбавки у 15% для соціально значущих товарів вже не буде. Так, в Асоціації торгових мереж України прогнозують перше значне підвищення цін на продукти в супермаркетах у вересні 2017-го. І навіть називають конкретні межі прийдешнього подорожчання – за їхніми очікуваннями до кінця року ціни можуть збільшитися ще на 20%.

На 2017 рік встановлено прожитковий мінімум для працездатної людини на рівні 1 544 грн., який просто не буде відповідати реаліям з урахуванням зростання цін на продукти харчування, викликаного скасуванням держрегулювання.

Кабмін зобов’язаний втрутитись в цю ситуацію, оскільки вона може мати дуже серйозні не тільки соціальні, але і економічні наслідки.

Читайте нас на https://www.facebook.com/VictorKrivel/?ref=ts&fref=ts та https://www.facebook.com/velykanatsiyadnipro/?fref=ts

Главные новости Днепра в Telegram
 • piligrim
  2017-08-02 19:09:24 Ответить

  В Украине растут зарплаты - Минсоцполитики.... Увы, по мнению экономистов, нам не стоит надеяться ни на снижение цен, ни на рост зарплат до уровня европейских до тех пор, пока в Украине не произойдет "техническая революция"...._____________ Другими словами НИКОГДА не будет европейской зарплаты и тех же цен и ценностей!!! это может случиться лишь только тогда, когда истребят всех воров!

  Да(0)Нет(0)
 • мое
  2017-07-30 17:29:45 Ответить

  На фото питтарок-рукожопый...пусть и дальше очком и ртом на жизнь зарабатывает

  Да(0)Нет(1)

Добавить комментарий

Последние новости

Представители Министерства образования разъяснило некоторые пункты недавно принятого закона «Об образовании».

Сегодня 19:00
9
просмотров

За 2017 год в Днепропетровской области семьи создали более 16 тысяч пар, что на 2 тысячи больше, чем за аналогичный период прошлого 2016 года.

Сегодня 17:45
30
просмотров

В Днепре начал действовать пилотный проект Министерства юстиции «Брак за сутки». Стало известно, что треть днепрянок выходят замуж за иностранцев.

Сегодня 16:38
36
просмотров

Экологическая инспекция Днепропетровской области обнаружила 33 нарушения на станции Приднепровской ТЭС.

Сегодня 15:52
125
просмотров

За 2016 год мошенники при помощи разных способов украли с карт украинцев 339 миллионов гривен. Что делать, если вы тоже окажетесь их жертвой?

Сегодня 14:54
172
просмотров

Депутатская группа «Партия «Відродження» обратилась ко всем парламентским фракциям и депутатским группам с призывом не голосовать за правительственную реформу здравоохранения.

Сегодня 14:45
49
просмотров

С 1944 года в Днепре проходит традиционная легкоатлетическая эстафета, приуроченная ко дню освобождения города от фашистских захватчиков.

Сегодня 14:39
56
просмотров

Один из крупнейших украинских банков «ПриватБанк» сменил дизайн своего сайта.

Сегодня 14:26
1543
просмотров

В зоне деятельности Днепропетровской таможни задержан товар стоимостью 1,55 миллионов гривен.

Сегодня 14:08
99
просмотров

Предприятие «Молодежное творческое объединение» решило поставить новые мусорные урны в городе. Объявлен тендер на закупку с внушительной суммой — 415 тысяч гривен.

Сегодня 12:56
262
просмотров

АКЦИИ КОМПАНИЙ

 • -70%

  #VittoRossi і знову від -30% до -70%!

 • -30%

  Мамье лето! Скидки на замнюю одежду и обувь

 • -40%

  Mid Season Sale в Accessorize!

 • -40%

  -40% на все украшения с натуральными камнями в «925»

Наверх